Graco EcoQuip 2 EQs Tozsuz Kumlama

EcoQuip; çelik, alüminyum, beton, ahşap ve fiber gibi farklı yüzeylerde çalışan, eski boyayı yüzeyden söken, mevcut yüzeyde profil (pürüzlülük) oluşturan , yüzeyi kirden, yağdan ve pastan temizleyen buhar aşındırmalı bir kumlama ekipmanıdır.

Yüzey Temizleme İşleminde Neden EcoQuip Tercih Edilir?

Klasik kuru kumlamada ve sulu kumlama ekipmanlarında kum kazanında sadece kum ve hava basınçlandırılırken; EcoQuip’de kompresörden gelen hava ile çalışan su pompası sayesinde kum ve su basınçlandırılır. Daha sonra Graco’nun patentli pnömatik ve hidrolik devresinden ilerleyen kum ve su kazandan çıktıktan sonra kompresörden gelen basınçlı hava ile buluşur ve yüzeye püskürtülür. Bu sistemin sıradan sulu kumlama ekipmanlarına göre en büyük avantajı minimum oranda aşındırıcı ve su kullanırken maksimum oranda tozu bertaraf etmesidir. EcoQuip ile yapılan kumlama ile sarf malzeme tasarrufu sağlarsınız. Yüksek basınçta pulverize buharlı kumlama işlemi gerçekleşir. Bu sayede yüzey temizleme işleminde sıradan kuru kumlama kazanına kıyasla daha az tozla kumlama gerçekleştirilir. Bu pnömatik ve hidrolik devre aynı zamanda kullanılacak hava, su ve aşındırıcı miktarının regülatörler sayesinde ayarlanabilmesini sağlar.

Bu özelliklerinden dolayı EcoQuip’in küçük çaplı boya tamir işlerinden gemi gövdesindeki boya öncesi yüzey hazırlığı gibi ağır sanayi uygulamalarına kadar farklı kullanım alanları vardır.